Klára Jelínková: Jak jsme s Andrewem Barnesem probouzeli lásku na Oslavě Blaženosti

Silvestrovská Oslava Života se mílovými kroky blíží a my jsme měli možnost vyzkoušet to, co nám tenhle festival na závěr letošního roku nabídne. Do Prahy zavítal australský učitel tantry a sexuolog Andrew Barnes, který na večeru s názvem Oslava Blaženosti nabídl ochutnávku svého umění probouzet přirozenou sexualitu každého z nás.

DSCN2777 Oslava Blaženosti byla jedinečnou příležitostí zúčastnit se posvátného obřadu s čistým nepraženým kakaem, mezi jehož účinky patří otevření srdeční čakry, a tím přijímání všeho, co přichází s láskou. Mnohé překvapila výrazně hořká chuť kakaa, ale po pár douškách se chuťové buňky přizpůsobily a přivykly na nezvyklou chuť a kakao jsme si tak všichni skutečně vychutnali. Během kakaového obřadu nás Andrew vyzval, abychom se během hravé konverzace seznámili se třemi účastníky Oslavy, které jsme dosud neznali. A právě tady se velmi záhy projevily jemné, ale silné účinky kakaa, protože veškerá konverzace mezi námi plynule přirozeně, uvolněně a velmi přátelsky.

Po dopití našich šálků s kakaem nás čekala orgasmická meditace dechu a tance. Nejdříve jsme mohli pocítit vzájemnou blízkost ve společném objetí, pak si již našel každý sám místo jen pro svoje spočinutí. Andrew nás jemně a zároveň velmi povzbudivě provázel meditací, při níž jsme svým dechem a následně tancem probouzeli naší životní sexuální energii. Několik rytmických skladeb se vystřídalo s tichem, kdy jsme se soustředili jen sami na sebe a svůj dech. Měli jsme možnost divoce tančit s ostatními, anebo jen tak sami pro sebe, každý podle svého momentálního pocitu. Základním pravidlem, které se neslo celým večerem, byla akceptace přání a potřeb všech zúčastněných a v první řadě svých vlastních. Při posledních pomalejších skladbách se rozvířená divoká energie začala velmi znatelně zjemňovat. Poslední fází meditace bylo propojování první čakry a srdeční čakry jen za pomoci hlubokého dechu, který nejdříve směřoval do první čakry a pak do břicha. Jemné vibrace začaly prostupovat těly a mnozí měli možnost propojení čaker opravdu pocítit. Po naplnění srdeční čakry jemnou vibrující energií, jsme tuto energii vedli ještě výše, do páté, šesté a nakonec sedmé korunní čakry, kdy již byla naše těla svědky mnohých extatických prožitků.DSCN2774-1

Po konci meditace jsme se mohli plně oddat své náladě na play párty, kde každý mohl prozkoumávat svoje hranice a touhy. Mohli jsme se jen tak objímat, povídat, hladit se nebo třeba zajít i dále…až tam, kam nás naše potřeby a touhy vedly, s přirozeným a respektem k pocitům a přáním partnera.

Oslava Blaženosti s Andrew Barnesem umožnila všem v láskyplné atmosféře udělat zase jeden krok blíže k sobě samému a rozpoznat svoje hranice, omezení a očekávání či potřeby a touhy, které v sobě všichni máme.

Pokud jste neměli dosud možnost se s Andrew Barnesem potkat a zažít jeho jemnou práci s probouzením srdce a sexuality, můžete to vyzkoušet na přelomu roku na Silvestrovské Oslavě života, kde nás jistě čeká pod jeho vedením další hluboký a intimní zážitek.

Více o Andrewovi a jeho práci si můžete přečíst na jeho českých stránkách nebo si dlouhý podzimní večer zkrátit videozáznamem jeho přednášky na téma Láska a sexualita.