fbpx

Klára Jelínková: Síla vize – přes překážky k radosti a naplnění

Získat titul, nebo se stát masérem? Koupit byt na dobré adrese, nebo se odstěhovat do lesů? Odpočívat v jižních Čechách, nebo raději na Bali? Co opravdu chci? Co naplní moje srdce radostí? A jak poznám, co chce moje srdce a co moje naprogramovaná hlava?  A když už to vím, jak toho docílit? Na všechny tyto otázky jsme si mohli díky vedení a pomoci kouček Šárky Kmochové a Lucie Kolaříkové zkusit odpovědět na workshopu Síla vize.

Síla vize byla druhým večerem s průvodci, které jsou ochutnávkovými workshopy Silvestrovské Oslavy Života. Večerem nás provázely zkušené koučky Šárka Kmochová a Lucie Kolaříková, které vytvořily sladěnou, inspirativní a vzájemně se podporující dvojici a vytvořily příjemnou atmosféru pro práci s vizemi, přáními, touhami a tomu, jak je posilovat, realizovat a jak si s nimi hrát.

Osobně jsem tento večer vnímala jako velice přínosný, intenzivní, měnící naše staré vzorce, přinesl spoustu uvědomění a zároveň byl plný pohody. Jsem přesvědčena, že bylo zaseto semínko nových vizí do života každého zúčastněného. A v některých případech se mohlo jednat i o košatý strom plný vizí.

Díky překážkám zrajeme…

cestaV první části večera to byla trocha teorie o tom, co to vlastně vize je, k čemu jí potřebujeme a jak poznáme, že je to ta naše správná vize…
„Pravou vizi poznáme i podle toho, co vše jsme ochotni pro ní podstoupit. Přelézat kamení, zdolávat hory, plavat, balancovat na lodi, šplhat po laně, obrazně i skutečně. A právě tím zrajeme, stáváme se takovou osobností, kterou pro naplnění naší vize potřebujeme být,“ vysvětlovala nám svůj pohled Lucka a přidala i příklad: „Kdybychom se z minuty na minutu stali multimilionáři, bez zkušeností a zralosti, nasbíraných cestou, bychom těmi penězi nedokázali dobře sloužit sobě ani světu.“

Díky dalšímu povídání jsme se dozvěděli, že vize je každopádně něco většího, něco co nás přesahuje. Můžeme si jí představit jako nějaký náš cíl anebo rovnou soubor mnoha cílů. Pokud si začneme uvědomovat svoji vizi a pracovat s ní, máme možnost začít svůj život vědomě tvořit. „Mnoho lidí tahle ke svému životu nepřistupuje, jsme ve vleku toho, co se od nás očekává, což je většinou dáno naší historií, rodinou, společností ve které žijeme. Ale nemusí to tak být,“ připomněla nám druhá průvodkyně večerem, Šárka Kmochová.

Projít si svými sny doslova krok za krokem
Sama jsem si před začátkem večera nebyla jistá, zda jsem někdy měla vizi a jaká je vlastně ta moje současná vize. Několik praktických cvičení mi ukázalo, že jsem několik svých vizí již uskutečnila a pomohlo mi pojmenovat si moje současné a budoucí vize. cesta2

Pokud si i vy nejste jisti svojí vizí, zkuste si cvičení, kterým nám Lucka se Šárkou provedly. V tomto cvičení je důležité si uvědomit, že vize či cíle nemusí být jen něco velkého, ale může to být třeba výlet do Krkonoš nebo upečení prvního vlastního dortu. Postavte se v místnosti ke zdi a krok po kroku jděte k opačné stěně. Při každém kroku si vzpomeňte na jednu malou vizi, kterou jste již v životě uskutečnili. Pokud vás právě nic nenapadá, tak si dejte čas a počkejte, až se vize objeví. Jděte pomalu a nalaďte se na pocity, které jste měli, když jste vizi uskutečnili. Třeba to byla touha naučit se jezdit na kole, procestovat Austrálii, naučit se italsky, vystudovat vysokou školu nebo uspořádat velký festival… Můžu vám zaručit, že zjistíte, že váš dosavadní život je plný splněných vizí, a nezáleží na tom, zda to byly vize malé, či ty velké, které vám změnily celý život. Až dojdete ke stěně, tak se otočíte a půjdete stejným způsobem zpátky. Při každém kroku si budete uvědomovat svoje přání, svoje vize, které byste chtěli v životě uskutečnit. Můžou to být vize, které chcete uskutečnit ještě tento týden, příští rok anebo až za mnoho let, než vám bude osmdesát let. Uvědomíte si, že máte v hlavě a ve svém srdci spoustu vizí, přání, tužeb, které chcete zrealizovat.

Pravou vizi srdce prozradí pocity

DSCN2976A jak mezi tou spoustou nápadů poznat, která je ta správná a skutečná vize? Jednoduše. Začít s ní pracovat více do hloubky a pozorovat u toho své pocity. Pokud pociťujeme radost, spokojenost, nadšení, jsme plni energie, tak to je zaručeně známka toho, že je naše vize skutečně ta pravá. Naše pocity jsou stěžejním ukazatelem v okamžicích, kdy si nejsme svojí vizí jisti. Naše vize nám může pomoci v době, kdy máme pocit, že se nám v životě nedaří a že stojí před námi jen samé překážky. V té chvíli se totiž naše touha naplnit vlastní vizi stává hnacím motorem a pomáhá nám překážky překonat.

V průběhu večera jsme měli možnost vyzkoušet ještě několik dalších cvičení, ve kterých lze pracovat s vizí. Jedním z nejsilnějších bylo dojití až do bodu, kdy je vize splněná, a pomyslné rady, které naše moudřejší a zkušenější já z budoucnosti mohlo udělit tomu současnému. „Více odpočívej a dej průchod své tvořivosti.“ „Důvěřuj a neboj se.“ „Máš čas, nespěchej.“ nebo naopak „Odhodlej se, začít můžeš hned.“ Tak zněly rady našich některých moudřejších já. Inspirativní, že?

Pokud s vizí vědomě pracujeme, tím ji posilujeme a plody našeho úsilí se zaručeně dostaví.

ucastnici3V závěru večera jsem si uvědomila, jakou ojedinělou možnost nám přinese letošní Silvestrovská Oslava Života. Kdy jindy může být celý Vesmír více nakloněn k vytvoření silné a pravdivé vize, než na přelomu starého a nového roku. Na Silvestrovské Oslavě ji budeme nejen hledat a nalézat, ale také se vzájemně podporovat spolu s řadou jedinečných průvodců z celého světa. Využijte se mnou této možnosti a přijďte na přelomu tohoto roku vědomě tvořit svůj život společně s námi. Přeji vám hodně radosti při hledání vaší vize.