fbpx

Šárka Kmochová: AMONIT – Má cesta ke zdroji

Milí přátelé,

v říjnu nastupuji studium na Univerzitě vědomého života AMONIT. Již dlouho jsem nebyla tak nadšenou účastnicí rozvojového programu. A tak vám o něm chci dát vědět. Možná už také dlouho hledáte něco podobného jako já.

Moniku Hasalovou jsem poprvé viděla v Duši K. Prožívala jsem hluboký smutek a stesk po člověku, jež z mého života náhle a nečekaně odešel. Na smrt jsem nebyla připravená. V slzách jsem hledala vodítko, jak se se situací vypořádat. Pustila jsem si Duši K. na téma SMRT, kde byla Monika hostem. Vyzařovala z ní sebedůvěra, jasnost a moudrost vlastní hluboké zkušenosti s umíráním. Byla krásná.

Vyhledala jsem jí na internetu a zjistila jsem, že se smrtí byla dlouho v blízkém kontaktu, když doprovázela svého umírajícího muže. Monika o tom sepsala upřímný a hluboký e-book SMRT JE BRANOU DO ŽIVOTA – VSTUPTE. Ten si můžete z jejích stránek stáhnout ZDE. A tak jsem Monice zavolala a domluvila si osobní návštěvu. Vypravila jsem se vlakem z Prahy do Českých Budějovic. Věděla jsem, že nechci řídit – již jsem tušila, že ten stav po konzultaci bude stát za to a že bude rozumné si ho užít a hned něco nemuset.

monika


„Jakmile máme otázky, odpovědi vždy přijdou. Jen občas neslyšíme.  Smyslem našeho společného projektu je, abyste poslouchali a slyšeli svůj hlas uvnitř sebe. Vnímali vedení, které v sobě máte a žili v souladu s nejvyšším plánem své duše. Pak tu stojíte v radosti a v síle a tuto kvalitu předáváte přirozeně svým dětem a šíříte všude okolo sebe. “ Monika Hasalová 


 

OSOBNÍ VEDENÍ KE ZDROJI

Hodně jsme si povídaly. Hodně se ptala. Na mou minulost, na mé pocity, na má rozhodnutí, na mé činy. Na rodinu, na partnera. Hodně jsem jí toho pověděla a hodně pověděla ona mě. Už si vlastně tolik nepamatuji, o čem všem jsme mluvily. Ale pamatuji si velmi dobře, že díky tomuto rozhovoru jsem nabyla silného pocitu, že vše je v pořádku. Vše bylo v pořádku, a vše v pořádku bude. Monika neměla potřebu hledat a řešit nějaké trauma uvnitř mě. Naopak se napojila na mou zdravou, silnou a moudrou část. Ukázala mi jí, přivedla do vědomí. A pak pro mě udělala nádherný, ženský posilující rituál, ve kterém jsem se napojila na sílu všech žen ve svém rodě, na sílu žen všech věků, národností a kultur. Odjížděla jsem silná a sebevědomá, a zároveň jemná a v dojetí ..

Chtěla jsem ji potkat znovu. A tak jsem zjistila, že vede konstelace, víkendové semináře a dokonce i roční studium Univerzity vědomého života. To mě zajímalo. Musela jsem zjistit víc. Proto jsem se na zkoušku vypravila na seminář Co dělá ženu ženou – spojení se svou ženskou silou.

 

ŽENSKÁ SÍLA OBNOVENA

O síle a kráse tohoto semináře opět hovoří stav, ve kterém jsem se vrátila domů. Byl nádherný. Klid, sebedůvěra, jasnost, síla, moudrost. Neochvějný pocit správnosti a přijetí, radosti ze všeho takového, jaké to je. Láska k sobě, k druhým. Nikdo mi to nedal, to vše jsem díky Moniky vedení ladně a bez úsilí našla v sobě. Okamžitě to rozpoznal i můj muž. Byl z té proměny tak nadšený, že dokonce souhlasil s tím, že vám o tom řekne ve videu.

Po návratu jsem napsala pár řádek i já.  A již v průběhu víkendu jsem se mnohokrát po sobě rozhodla, že s Monikou budu pokračovat dále.

 

Proč nastupuji na roční studium?

 • Od Moniky odjíždím naplněná klidem a sebedůvěrou.
 • Cítím svou vlastní sílu a umím ustát to, co život předloží.
 • Po semináři neprožívám tvrdý „náraz na realitu“ ani emoční bouře.
 • Mí blízcí vidí změnu a naše vztahy se prohlubují.
 • Vím, jak si tento stav udržovat v běžném dni a jak se k němu navracet.

 

Co se mi líbí na způsobu Moniky práce?

 • Den začíná jemnou meditací, kdy pozornost obracíme do sebe.
 • Pracujeme v menší skupině, max 15 lidí. Cítím se jako doma.
 • Poměr práce s tělem, emocemi a myslí je vyvážený. Jedno není nadřazováno druhému.
 • Mysl se nesnažíme zabít ani vypnout, učíme se s myslí pracovat jako s nejúžasnějším spojencem.
 • Cítím se svobodná a nesouzená. Nikdo mě do ničeho nenutí.
 • Monika neprosazuje jedinou cestu jako správnou. Rozumí mnoha naukám a nabízí integrovaný přístup (pojímá buddhismus, tao, konstelace, tantru, posvátnou geometrii, oshovu nauku, psychologii a mnohem mnohem více). Je schopna vidět až „za“ nauky a techniky.
 • Cítím se respektovaná a rovnocenná. Ne jako žák nějakého gurua.
 • Do hloubi sebe sama se podívám tehdy, když jsem připravená a cítím se bezpečně. Cílem není za každou cenu vyvolávat katarze.
 • Vnímám nejen podporu v tom se ponořit hloubek, ale především podporu pro to se z nich vynořit a tuto zkušenost vytěžit, pochopit a integrovat.
 • Program je ucelený. V pondělí odpoledne odjíždíme, takže od nedělního večera už uzavíráme.

 

Na co se těším?

 • Na prohloubení svého vztahu se svou moudrostí a vyšším vedením. Cílem je se naučit žít tak, abych už nepotřebovala další učitele.
 • Na lidi, jež jdou podobnou cestou, na nová přátelství a vzájemnou podporu.
 • Na Moniku, její krásu a moudrost.
 • Na to, až se naučím více o principech tvoření, o tom jak manifestovat vyšší sny a cíle. Jak se můj svět stále více přiblíží magii.
 • Na konstelace, na propojení se svou ženskou rodovou linií.
 • Na práci s myslí a slovem, obohacení mé vlastní koučovací praxe.
 • Na krásné rozhovory s partnerem po návratu, na nové projekty a životní vize, na každodenní malé návyky i obrovské aha-momenty.

 

Třeba se na té cestě spolu potkáme ..

S láskou Šárka Kmochová

ODKAZY:

Univerzita vědomého života AMONIT

Blog Moniky: Přechodové rituály – směrovky v životě. Přejdeš?

Blog Moniky: Proroctví současné doby – co je úkolem ženy pro muže?

Video: Vystoupení Moniky na konferenci Šťastné Česko

Video: Rozhovor s Monikou pro Czech Spirit TV