fbpx

Silvestrovská Oslava: sejdou se pro nás Průvodci z celého světa

Šárka Kmochová, 27. července 2014

vizeJak vybrat účinkující pro Oslavu Života?
Tuto otázku jsme si s Anetou Končulovou položily, když se nám začínaly v e-mailu hromadit dotazy od potenciálních účinkujících. Takových talentovaných učitelů, kteří toho mohou tolik předat. Ale komu řekneme ano, a komu ne? Odrazily jsme se od vize pro Silvestrovskou Oslavu a v souladu s ní jsme popsaly kvality, které bychom si přály mít zastoupeny v učitelském týmu. Vizi jsme zveřejnily a počkaly, co se stane.

andrewAndrew Barnes: skrze léčení k extázi, hravosti a svobodě
Andrewa jsem poznala loni v létě na Concious Sexuality festivalu v anglickém centru Osho Leela, kde nabízel krátké léčivé workshopy zaměřené na uvolňování emočních bloků, práci s energetickým tělem i divoké večerní play party. Od prvního okamžiku mě fascinovalo, jak ve své práci propojuje vědecký výzkum, moudrost východních filosofií a svobodný přístup k radosti, sexualitě a potěšení. Po jeho workshopu Energetický orgasmus mi bylo jasné, že jeho práci musím přivézt i do České republiky. V dubnu v Praze vyprodal několik večerních seminářů i víkendový workshop, přenášel pro několik set lidí na festivalu Evolution a vytvořil kolem sebe velikou vlnu pozitivní a inspirativní energie. Kdo jiný by nás měl na Oslavě provázet cestou radosti a svobody, když ne Andrew?

doritMoudrá „stařešina“ Dorit Bat-Shalom z Izraele
„Nyní se musíme probudit. Nejen my starší, ale my starší pro mladé .. abychom procitli do nového světa. A nová generace, která přichází, je čistá a průzračná jako krystal – je to neposkvrněná moudrost,“ dívá se Dorit do očí osmiměsíčního Tobiáše, syna Anety. „Díky nové generaci je možná obrovská změna světa – změna vzdělávání, firem a společností, peněžního systému a tak dále. Je to hodně práce.“

Sedíme s Anet, malým Tobíškem a Dorit v restauraci Maitrea a jako houby nasáváme její moudrost a zkušenosti. V přítomnosti ženy, která má už čtyři vnoučata, cítím velkou pokoru. Uvědomuji si, jak jsem mladá a v začátcích, a jak blahodárné je cítit podporu ženy, která má za sebou tolik zkušeností a překypuje ochotou je předávat. V dobách komunismu byly naše ženy oslabovány a většina z nich neměla přístup k vědomostem a spiritualitě. A my mladé probouzející se dívky nyní toužíme po opoře starších a zkušených, ale cítíme, že nemáme kde brát. Dorit navrhuje, že nám pomůže v České republice založit takovou síť starších žen. Chce se mi brečet dojetím.

stevenDuše Stevena Walterse mě na Silvestra volala k tichu
Loňského Silvestra jsem strávila na festivalu ve Švédském centru Angsbacka společně s dvěma sty podobně naladěnými lidmi z celého světa. Stačilo, aby zazněly dva akordy na kytaru Stevena Walterse, a celý sál ztichl a dvě stě bytostí spočinulo v klidu a přítomnosti. Stevenova pokorná a léčivá energie se skrze hudbu dotkla našich srdcí, během jeho koncertů kapaly slzy dojetí. A v nich přišlo uvědomění, jak důležité je, aby na festivalech s velkým počtem lidí byli průvodci, kteří nás z extatického opojení vnějším světem dokáží vést zpět k sobě sama a dovnitř, do bdělé přítomnosti a harmonického klidu. A tak Steven možná právě teď kupuje letenku z Kalifornie do srdce Evropy.

SD02Gabriela Dušková léčí pomocí posvátné geometrie
Můj partner Tomáš doporučil Gabrielu Duškovou jako jemnou a láskyplnou ženu, která dokáže vytvořit hluboce léčivý prostor. V červenci jsme byli pozváni na víkend do jejího domečku ve tvaru posvátné Vesicy. V prvním momentě, kdy jsem vešla do jeho středu, se ve mě začalo „něco“ dít. Celou noc mi tělo pracovalo na plné obrátky, měla jsem sny o posvátných tvarech a kruzích a mnoho zvláštních tělesných pocitů. Ráno jsem pochopila, že ve mě probíhá silný očistný proces, který mě zavedl až do samoty v lese, kde jsem dlouho a intenzivně plakala, než se „to“ uvolnilo. Nevím, co to bylo, ale bylo to silné a léčivé. Moc se těším a zároveň se chvěji při představě, že Gabriela vytvoří takový prostor i na Oslavě Života.

MAOK-346x346Maok – člověk(?) z jiných sfér
Když mi poprvé můj nejlepší kamarád Marek pustil Maokovu hudbu, bylo to při jemné intimní masáži, připadala jsem si najednou jako v jiném světě. Jako bych se propadala do neprobádaných dimenzí, kde pozemské již neplatí a duše se vznáší v neuchopitelném časoprostoru. Jak může takovou hudbu vůbec stvořit člověk? Asi to není člověk, odpověděla jsem si, ale bytost z jiných sfér seslaná k nám na Zemi s nějakou hlubokou misí. Je-li Maok člověk, pak je pro mě nejvyšším příkladem realizovaného lidského potenciálu. Nádherný fyzicky i duševně, zdravý a krásný, hrdý a pokorný, přesně na svém místě – přinášející světu to, k čemu byl povolán, s lehkostí, radostí a grácií. Je mi ctí, že opět přijede na Oslavu Života sdílet s námi svůj dar. Díky!!!

guyS Guyem Barringtonem nelze tančit na půl plynu!
S Guyem jsem se poprvé potkala na šamansko-tantrickém festivalu v Anglii. Kolem něj skotačil jeho syn Juan, kterému tenkrát bylo pět let. Svobodně si užíval atmosféry radosti a oslavy, zapojoval se do rituálů a workshopů, běhal celý den bosý a nahý, pomalovaný jako indián. A jeho táta zatím v klidu, s radostí a otevřeným srdcem vedl celý festival. Občas mu Juan v průběhu workshopu skočil kolem krku a Guy měl tolik lásky, uvolnění a síly, že zvládl dávat jak celé skupině, tak synovi. „Děti jsou moudré bytosti v malých tělech“, řekl jednou Guy. Neustále mění můj pohled na děti a rodičovství a je mi obrovskou inspirací. Na festival přijedou oba – jsme zvědaví, jak si Juan porozumí s českými dětmi v našem kreativním koutku. Guy je tanečník a šaman se silným napojením na vyšší vedení. Na Oslavě Života povede workshopy extatického tance, přechodové rituály a nabídne svou novou cestu „Rites of Love“ – „Obřad Lásky“. Jakmile vstoupíte do jeho pole, tanec vás ZCELA pohltí, a budete se divit, co vaše tělo dokáže. S ním totiž nelze tančit jen na půl plynu. S ním vybuchují ohňostroje! (foto Guy)

Toto je 6 hlavních průvodců Oslavou Života, kteří se zavázali k tomu, sejít se 27.12. v České republice, naladit se na společný záměr a provést vás přechodem z roku 2014 do roku 2015. Setkáte se i s dalšími průvodci, kteří přijedou vést části programu – např. s Lucií Kolaříkovou, Barborou Nádvorníkovou a Janem Bílým.

Pokud se vám učitelský tým líbí, lajkujte nás na Facebooku a rozšiřujte informace dále mezi své známé.