fbpx
 

Taneční prázdniny 2017

s Guyem Barringtonem a Saryem van Lakerveldem

 7. – 13. srpna 2017  na Buchově

TANEČNÍ PRÁZDNINY

S Guyem Barrington a Saryem van Lakerveldem

 

Prázdiny plné tance s přáteli i rodinou

 

CLICK HERE FOR ENGLISH VERSION

„Toužíte jako já po prázdninách s nejlepšími přáteli, chcete poznávat otevřené a naladěné lidi, dopřávat svému tělu vlny radosti, zdraví a entuziasmu skrze tanec a pohyb? Já celým srdcem ANO! Léto je pro mě časem odpočinku a lehkosti, chci si darovat i nicnedělání a letní pohodu, zajet si na výlet, projít se lesem nebo se vykoupat v rybníce.

Mám mnoho přátel, kteří to mají podobně. Mnoho z nich má děti a přeje si trávit prázdniny společně a integrovat je do láskyplného a radostného prostředí. Chtějí si užít čas pro sebe i plné okamžiky se svou rodinou.

Proto iniciuji tyto letní prázniny: abychom si dopřáli týden plný tance, pohybu i odpočinku, poznali nové přátele, užili si to i s dětmi a měli se lehce, radostně a pohodově. Pojeďte s námi Oslavovat Život!“

Šárka Kmochová, iniciátorka tanečních prázdnin

Rádi byste s námi oslavovali v tanci? Ale nemůžete se zúčastnit celého týdne?

 

Chcete dopřát svému tělu vlny radosti, zdraví a entuziasmu skrze tanec a pohyb?

Chcete roztančit svou duši a spočinout v sobě?

Připravili jsme pro Vás možnost zúčastnit se pouze víkendu!

TANEČNÍ VÍKEND SE SARYEM VAN LAKERVELDEM

Určený všem milovníkům tohoto tance – ať začínajícím či zkušeným.

O  víkendu  se budeme propojovat se svým tělem a necháme ho plynout na vlnách tance 5 rytmů. Osvobodíme se z rytmu naší každodennosti, abychom se navrátili k sobě domů, dovnitř, a opět se propojili s naší pravou podstatou.

PŘIDEJ SE K NÁM! REZERVUJ SI SVÉ MÍSTO NA TANEČNÍM VÍKENDU!

CENA TANEČNÍHO VÍKENDU JE 2.400 KČ

Ubytování a strava se platí zvlášť

CENA UBYTOVÁNÍ A STRAVY DOSPĚLÁ OSOBA

VEGETARIÁNSKÁ STRAVA – 330Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ v pokoji – 350Kč/osobu/den   – POKOJE JSOU V TUTO CHVÍLI PLNĚ OBSAZENY. Prosím, pokud máte zájem o pokoj, jako náhradník, uveďte to do poznámky. 

UBYTOVÁNÍ ve společné místnosti na matraci – 250Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ ve stanu, karavanu – 150Kč/osobu/den

KAPACITA JE ZCELA ZAPLNĚNA JIŽ NENÍ MOŽNÉ SE PŘIHLÁSIT.

Víkend se Saryem je součástí Tanečních Prázdnin, které začínají už v pondělí 7. srpna. Nabízíme možnost připojit se k naší tančící komunitě pouze na víkend.

Na tanečních prázdninách s Oslavou Života jsou i děti. Věříme, že jejich přítomnost nás všechny může obohatit a přejeme si, aby nám tu společně bylo dobře.  Zároveň respektujeme osobní prostor účastníků bez dětí a naším přáním je zajistit i pro ně klidný průběh Oslavy.

Workshopy hlavního programu jsou pro děti uzavřeny. Děti ovšem nebudeme nijak odstrkovat. Program připravený pro ně na míru, je čeká v dětském koutku, který pro ně organizuje a vede zkušená Andrea Smékalová. Děti budou bydlet, stravovat se a obývat prostor Buchova společně s dospělými. Pro hry dětí uvnitř bude vyhrazen speciální dětský sál. Naopak velký, taneční sál, bude k dispozici výhradně pro program dospělých. Je to místo, kde mohou dospělí spočinout v klidu, dát si masáž, sdílet, užívat prostoru ticha. 

PROTANČETE S NÁMI LÉTO!

Každé dopoledne a každý večer nás taneční mágové provedou vlnou tance, setkání a oslavy skrze pohyb. Odpoledne jsou volná pro relaxaci, výlety, odpočinek a koupání. Pro děti je ráno a večer připraven rozmanitý program a dvakrát v týdnu i speciální dětské prožitkové odpoledne.

TANEC 5 RYTMŮ

TANEC 5 RYTMŮ

radost z pohybu, uvolnění, energie

BIODANZA

BIODANZA

propojení těla a ducha skrze tanec

ceremonie a rituály

ceremonie a rituály

léčivé a transformační

TRANZOVNÍ TANEC

TRANZOVNÍ TANEC

tanec vize, záměru a síly

vegetariánská strava

vegetariánská strava

zdravá a výživná z přírodních zdrojů

sdílení ze srdce

sdílení ze srdce

lidskost, otevřenost a upřímnost

programy pro děti

programy pro děti

hry v přírodě, pohyb a spolutvoření

volná odpoledne

volná odpoledne

piknik, odpočinek, koupání a výlety

Důležitou hodnotou, kterou uznáváme, je SVOBODA. Na prázdninách vás tedy nebudeme k ničemu nutit. Je na vás, do jaké míry se budete zúčastňovat vedeného programu, a jak moc se vám bude chtít jen tak odpočívat, polehávat či jezdit na výlety.

 Program tanečních prázdnin

Program pro dospělé

 

10:00 – 11:00               Setkání komunity, zahájení dne

11:00 – 13:00               Taneční 2-hodinovka

 

13:00 – 14:00               Oběd

14:00 – 18:00               Výlety, pikniky, koupání

18:00 – 19:00               Večeře

 

19:00 – 22:00               Taneční večer,  ceremonie a rituály

22:00 – ?                        Chill-out, love temple

Na co se můžete tešit?

 

* Cesta Tančícího Srdce – abychom se otevřeli naší autentické a vášnivé přirozenosti, vyživili se láskou, radostí a propojili se.

 

* Tranzovní Tanec Předků – abychom znovunalezli a potvrdili svou sílu, moc, vizi a srdeční spojení s našimi těly a matkou Zemí.

 

* Tvořivá Setkání Srdcí – abychom probudili umělce v nás, toho hravého vědomého tvořitele nebo tvořitelku, abychom žili smysluplně, plynule a dovedli skrze své pocity a vizi vyjádřit a žít to, po čem skutečně toužíme.

 

* Vědomé pařby – DJ Colibri nám bude hrát abychom ožili, probudili se a oslavovali krásu, úžas, sílu a vášeň v našem společném tanci, který prožijeme jako tančící komunita.

 

* Tanec 5 rytmů – nás podpoří v tom, abychom přenesli svou pozornost do fyzického, emocionálního a duševního těla. Tento transformační tanec nám pomůže, abychom se stali celistvou bytostí, která může být přítomná, i když v životě přijdou náročné a bouřlivé časy. Přivede nás hlouběji do kontaktu s naším vnitřním zdrojem a bude nás vyzývat, abychom využívali svůj potenciál naplno.

Montessori srdcem – program pro děti

 

9:45 – 10:00                 Ranní tanec pro děti a rodiče

10:00 – 11:00               Setkání dětí společně s komunitou

11:00 – 13:00               Dětské tvořivé dílny, pohyb, hry v přírodě

 

13:00 – 14:00               Oběd

14:00 – 18:00               Volný čas s rodiči

18:00 – 19:00               Večeře

 

19:00 – 21:00               Večerní tvoření, povídání, četba pohádek a příběhů

po 21:00                        Individuální hlídání dle možností a potřeb dítěte

 

2x TÝDNĚ HRAVÁ ODPOLEDNE  (středa, sobota)

15:00 – 17:00               Dětská dobrodružná výprava, Sportovní nebo divadlení hry

 

VĚK DĚTÍ A ROZDĚLENÍ DO SKUPIN

Dle zájmu a věku dětí – dvě skupiny ca 10 dětí.

Předškoláci – od 3 do 6 let

Školáci – nad 6 let.

 

PEDAGOGOVÉ

Právě pro vás připravujeme program pro děti. Garantem a tvůrcem programu pro děti bude Andrea Smékalová, která ve Vlašimi provozuje Montessori Srdcem.  Andrea provozuje lesní školku, montessori tvořivé campy, víkendy pro matky a dcery. Věnovat se dětem je její vášní, má 3 děti, které vezme s sebou.

 

Děti budou hodně v kontaktu s přírodou, prožívat všemi smysly, rozvíjet se v přirozeném prostředí, ve společenství. Budou pracovat s přírodními materiály, tvořit a rozvíjet svou fantazii. Budou také spolu s dospělými tančit – každý den zahájí tancem dětí s rodiči a volně se účastní ranního setkání mezi 10 a 11hod. V komunitě mají své místo, a zároveň mají pravidelné hry pouze se svými vrstevníky.

Průvodci tanečními prázdninami

Guy Barrington (pondělí – pátek)

 

Šaman, tanečník a bojovník srdce z Anglie. Studoval šamanismus, práci se sny, qi gong, tantru, meditaci, léčení, práci s vnitřním dítětem, vyjednávací a komunikační dovednosti, mytologii, tvůrčí procesy a biodanzu. Guy je dlouhodobě nejoblíbenějším průvodcem na festivalech Oslava Života, pro jedinečnou kombinaci silného spojení se spiritualitou a uzemnění v těle. Inspiruje a vede k otevřenosti, lásce, porozumění a akci. Svou práci sdílí v České republice, Skandinávii, Holandsku, Francii, Kanadě, Irsku a ve Spojeném království. V ČR i jiných zemích nabízí “The Dancing Heart Path ~ GuyDance Journey Training” (Cesta tančícího srdce ~ výcvik GuyDance Journey). Přijďte se seznámit …

Saryo (pátek-neděle)

 

Saryo se 5 rytmům věnuje celkem 17 let a z toho 11 roků jako akreditovaný učitel . V současnosti se spolupodílí se na vedení tanečního sdružení Terra Nova v Holandsku. V této roli dává do učení a tance celé své srdce. O své roli učitele 5 rytmů říká: „Nikdy jsem si nemyslel, že bych se mohl stát tanečníkem, ale když jsem zažil pocit extáze, do níž mě strhlo mé tělo, otevřel se mi nový svět. Mám pocit, jako když se pádem do transu rozplývám v tajemném neznámu, zde prodlévám a jen tak existuji v prostoru, kde je možné všechno. To jsou souvislosti, které mě fascinují. To je to, proč se věnuji tanci.“

Andrea – tvůrkyně programu pro děti

 

Tvůrkyně programu pro děti bude Andrea Smékalová, která ve Vlašimi provozuje Montessori Srdcem.
 Jsem matka tří nádherných dětí, které jsou mi největším učitelem. Práce s dětmi a lidmi obecně mě velmi baví, proto jsem si ve svém životě prošla mnoha cestami a zkoušela a hledala, co mě osobně bude sytit nejvíc. Studovala jsem Sociální školu a měla jsem možnost nahlédnout do kojeneckého ústavu, i do psychiatrické léčebny, viděla jsem mnoho smutných očí a příběhů. Nejvíc mě obohatila práce v Dětském domově se školou, alias v pasťáku a tam mi došlo, že děti potřebují ve svém životě hlavně pocit bezpečí a lásky a jistoty, že někam patří, že někde je jejich místo. A také to, že každé dítě si zaslouží být šťastné. A tak jsem se zaměřila na předškolní pedagogiku, studovala jsem jí na Jihočeské Univerzitě v Českých Budějovicích. Kromě klasického studia jsem si udělala diplomovaný Montessori kurz, prošla kurzem Respektovat a být respektován, účastnila jsem se mnoha přednášek na téma výchova, sourozenecké konstelace, výchova chlapců…Jsem spoluzakladatelka Montessori školství ve Vlašimi. Zkrátka moje povolání učitelky mě velmi baví, nechávám se dětmi inspirovat ve schopnosti naplno si užívat života. Miluju svůj život. Velmi si vážím všeho, co ke mě přichází. Těším se na každý nový tvořivý den!

ÚČASTNÍCI TANEČNÍCH WORKSHOPŮ S GUYEM ŘÍKAJÍ…

„Skutečná oslava života, toho jaký jsme a čím jsme“

Eva, účastnice Silvestrovské Oslavy života 2016

„Bolo to nádherné, plynúce, láskyplné. Krásna skupina úžasných bytostí. Nádherné a láskyplné vedenie Guya a jeho láskyplná prítomnosť. Bezpečný a krásny priestor. Dakujem za všetky krásné dary a stretnutia.“

Účastnice Silvestrovské Oslavy Života 2016-2017

Víkend s Guyem byl transformační. Otevřel mi srdce a ukázal, co je to žít. Děkuji.

Účastník workshopu

Rituály s Guyem ve mě prohloubily důvěru v sám sebe, více mě propojily s ostatními lidmi,
s mým vnitřním dítětem skrze moje srdce.“

Pavel, účastník workshopu

POSLECHNĚTE SI CO O TANEČNÍCH AKCÍCH S GUYEM ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI
[/vc_column]

Ubytuje a hostí nás

CENTRUM BUCHOV

257 07, Postupice u Benešova

Stylová usedlost v osadě Buchov se nachází uprostřed polí a lesů v Kraji blanických rytířů mezi Benešovem a Vlašimí, na dohled od bájné hory Blaník. Usedlost je stará asi 200 let. V letech 2003 a 2008 byla rekonstruována a nyní slouží jako rodinné turistické ubytování a centrum pro pobytové akce zaměřené na osobní rozvoj.

CENA, UBYTOVÁNÍ A STRAVA

CENA TANEČNÍCH PRÁZDNIN 4.900Kč za dospělou osobu a 1.000Kč za dítě.

 

Ubytování a strava se platí zvlášť.

CENA UBYTOVÁNÍ A STRAVY DOSPĚLÁ OSOBA

VEGETARIÁNSKÁ STRAVA – 330Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ v pokoji – 350Kč/osobu/den   – POKOJE JSOU V TUTO CHVÍLI PLNĚ OBSAZENY. Prosím, pokud máte zájem o pokoj, jako náhradník,  napište to do poznámky. Děkujeme

UBYTOVÁNÍ ve společné místnosti na matraci – 250Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ ve stanu, karavanu – 150Kč/osobu/den

CENA UBYTOVÁNÍ A STRAVY DÍTĚ

KAPACITA DĚTÍ JE PLNĚ ZAPLNĚNA. Již není možné přihlásit se s dětmi na Taneční prázdniny. Děkujeme za pochopení.

VEGETARIÁNSKÁ STRAVA – 165Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ v pokoji na posteli – 290Kč/osobu/den 

UBYTOVÁNÍ ve společné místnosti na matraci – 190Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ ve vlastní postýlce, přistýlce – ZDARMA

UBYTOVÁNÍ ve stanu, karavanu – ZDARMA

Na pokojích jsou pohodlné postele s povlečením. K dispozici jsou 2-, 3- a 4-lůžkové pokoje. Na některé pokoje si lze vzít vlastní postýlku nebo matraci pro dítě zdarma. Na pokoje ubytováváme primárně rodiny s dětmi.

Při ubytování ve společné místnosti je k dispozici 6 až 8 matrací s prostěradlem v jednom větším pokoji. Nutno si přivézt vlastní spacák. Na tyto pokoje ubytováváme primárně dospělé, děti pouze výjimečně a pouze starší děti ca od 8 let.

Stany lze postavit na krásném místě u rybníka v bezprostřední blízkosti centra. V centru lze samozřejmě využít toalety a sprchy. Po celou dobu bude k dispozici prostor čajovny, kde si lze zakoupit občerstvení, limonády, dobroty. Základní nápoje (vody, čaje) jsou v ceně stravy.

PŘIDEJTE SE A PROTANČETE S NÁMI LÉTO!

Zajistěte si své místo včasným zaplacením zálohy. Tedy neváhejte a vyplňte formulář pro přihlášení.

Máte-li speciální požadavky nebo dotazy, uveďte je prosím v přihlášce do pole Poznámky.

Registrací souhlasíte se Smluvními podmínkami

SOUTĚŽ O VOLŇÁSEK NA TANEČNÍ PRÁZDNINY!

 

INSPIRUJTE DRUHÉ JAK OSLAVUJETE ŽIVOT A ZÍSKEJTE OD NÁS 7-DENNÍ PRÁZDNINY ZDARMA

 

Uhradíte si pouze ubytování a stravu. Vstupenku v hodnotě 4.900Kč jednomu z vás darujeme.

1) Sdílej na svém Facebooku co pro tebe znamená oslavovat život – pomocí fotek, textů, básniček, videa – kreativitě se meze nekladou.

 

2) Do příspěvku přidej tento text s odkazem:

SOUTĚŽÍM O VOLNÝ VSTUP NA TANEČNÍ PRÁZDNINY http://oslavazivota.cz/tanecni-prazdniny/

 

3) Vyplň formulář zde vpravo a počkej si, jak to dopadlo! V pátek 4. srpna vybereme jednoho výherce, jehož odpověď nás nejvíce inspirovala. Přihlédneme i k počtu „lajků, které příspěvek dostane.

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA.

 

Gratulujeme výherkyni Sue Ševčíkové! Co pro Zuzku znamená oslavovat život se můžete podívat ZDE