fbpx
 

TÝM OSLAVY ŽIVOTA

Šárka Kmochová

Stavební kámen Oslav Života

 

Šárka je ta, která stála u zrodu a bez které by to jednoduše nešlo.

Miluji osobní, intimní, blízký kontakt s druhými. Možná proto, že v naší rodině jsme si o emocích, vnitřních prožitcích a intimních záležitostech nepovídali, a prostor byl dáván spíše pragmatismu a praktičnosti. Teď v dospělosti jsem objevila krásu jemnosti a plynutí, a stává se ze mě více citlivá a zranitelná žena. Pracuji méně, navštěvuji méně workshopů .. zato více jezdím na koni, chodím do přírody. Přestěhovala jsem se na malou vesničku, žiju klidněji, starám se o domov … Práce a užívání si už není to jediné, co můj život naplňuje .. i když rebelka a iniciátorka ve mě stále silně žije a přináší mi do života mnoho živosti a potěšení. Bez ní by to prostě nebylo ono!

 

Ze své rodiny čerpám organizační a podnikatelské nadání, sebevědomí a schopnost se o sebe postarat, přesvědčení, že vše lze zvládnout – jen je potřeba zjistit jak. Díky těmto vlohám se mi podařilo realizovat projekty, které mění životy. Slyšela jsem, že prý do 33 let člověk čerpá, užívá si, zkouší a experimentuje, aby po 33. roce života mohl dávat a vracet. Sama v sobě teď prociťuji tento přerod, objevuji co je to pokora a vděčnost, klid a moudrost.

 

Šárko, co pro Tebe osobně, znamená oslava života?

Odpověď na tuto otázku se průběžně mění: před pár lety oslavovat život znamenalo říkat ANO všemu, co život přinese, žít všechny jeho barvy naplno a nenechat se svazovat předsudky a paradigmaty. Dnes oslavovat život pro mě znamená přijmout, vychutnat a naplno prožít vše, co život přináší: s důrazem na naši schopnost žít s otevřeným srdcem. Neztrácet pokoru, citlivost a laskavost, když prožíváme největší úspěchy a extáze, a zůstat v lásce a neuzavírat se životu, když procházíme bolestí a frustrací.

VYJASNĚTE SI OTÁZKU, KTERÁ VÁS TRÁPÍ.

Stáhněte si 20-minutovou meditaci, která vám pomůže nalézt odpověď na jakoukoli

palčivou otázku. Běžně jsou takové meditace součástí workshopů Oslavy Života,

nyní jí může dostat každý, kdo odebírá naše novinky.

Jana Uhliarová

Finance a čísla

 

Jana je ta bez které bychom se ničeho nedopočítali.

Pár těžských chvilek v životě mě přivedlo nejdříve ke Kinezilogii One Brain a posléze k tantře. Pohyb mezi lidmi podobného smýšlení a naladění se mi moc líbí, takže jsem se začala aspoň malou troškou zabývat pomocí s administrativou nebo organizací ruzných seminářů. Podílím se na organizaci kurzů Andrewa Barnese v ČR, Jayanandy a administrativní pomoci pro Art of Being Alana Lowena.

 
Konečně jsem pochopila, že život je velký dar a stále jsem překvapována, co všechno mi přináší, když se dívám, poslouchám a taky vidím a slyším. Posílá mi krásná setkání a spoustu báječných okamžiků a možností.
Jani, co pro Tebe osobně, znamená oslava života?

Užívat a prožívat všechny barvy života. Někdy je to krásné, někdy těžší, ale brát každý okamžik jako zázrak, chápat, že i to ne úplně jednoduché prostě k životu patří, že nejsem ten chudák, kterému se zase něco děje, a brzy přijdou zase ty lepší dny.

Konečně si dovoluju více plynout a projekty nebo práci, kterou nedělám s nadšením a zápalem začínám pouštět. Snažim se obklopovat jen lidmi, se kterými je mi dobře, pobývat více venku na sluničku, u moře, prostě “Oslavovat život” v té jeho každodenní jednoduché podobě.

Barbora Vršanová

Web a sociální sítě

 

Baruška je ta, díky které komunikujeme ze světem.

Žiji svůj život tak, jak nejlépe umím. Jako většina z nás jsem si v životě prošla trápením a životními maléry. Abych přežila a zapadla, naučila jsem se přizpůsobovat, a to hlavně odpojením od svých emocí. Před 4 roky jsem se vydala na cestu sebepoznání. Tato cesta mi přinesla velikou svobodu, radost a uvolnění. Zjistila jsem, že moje vnitřní nastavení ovlivňuje to, co dělám a jak se ke mě vztahuje okolní svět. Učím se věřit ve své schopnosti, méně spěchat a více si užívat všechnu tu krásu a lásku, kterou život nabízí. Miluji jaro, slunce, vodu, smích, rozzářené oči, chodit bosky v trávě, setkávat se s přáteli u dobrého jídla, pohyb a chvilky pro sebe.

 

Baru, co pro Tebe osobně, znamená oslava života?

Oslava života znamená pro mě říkat životu ANO s otevřeným srdcem a otevřenou myslí. Žít život na plno a užívat si ho ve všech jeho barvách a vůních. Radovat se z každého dne, který smím prožít, z každého setkání. Být vděčná za všechny události, které mě přišli inspirovat a poučit. Nebát se dávat větší rozměr svým snům.

Jíst, tančit, meditovat, radovat se a milovat 🙂

Irenka Vejmelková

Organizace akcí

 

Irenka je ta, která vymýšlí další a další zajímavé akce.

V pubertě jsem byla přesvědčená, že život končí někdy po třicítce, protože pak už je člověk starý a není pro co žít. V šedesáti si píšu nekonečné seznamy věcí, které určitě stojí za to ještě prožít a diář mi nestačí…vím už, že není nekonečný. A tak většinou každé ráno vstávám s pocitem upřímné vděčnosti, že je tu další den.

Po mnohaletém pracovním kolotoči se mi s ukončením pracovní kariéry otevřela spousta možností, o kterých jsem dříve mohla jen snít. Postupně jsem objevila Osha, Tolleho, Zelanda, tantrickou jógu Mohendžodáro, Umění být, meditace a s nimi svět lidí, kteří když řeknou „drahá, objímám tě, s láskou, chci, děkuji, teď ne…“ tak to tak opravdu myslí.

 

Miluji život… cestování, rockovou hudbu, spontánní tanec, les a rozkvetlou louku, hrady a zříceniny, šnorchlování a teplé moře… Jsem nekonečně vděčná za všechno, co mi můj život přinesl a z čeho dnes  mohu čerpat. Učím se umění zastavit se a jen tak chvíli být…mám pocit, že mi to stále ještě moc nejde.

Uvědomuji si tu nekonečnou spoustu manipulací, kterým jsme neustále vystavováni a hledám cestu, jak se od nich osvobodit, jak se dostat pod povrch věcí a přesvědčení. Moc ráda pracuji na projektech, které tomu napomáhají, baví mě to a dává mi to smysl.

 

Irenko, co pro Tebe osobně, znamená oslava života?

Oslava života je pro mě radost a vděčnost…když se ráno probudím, venku zpívají ptáci a svítí sluníčko. Nebo je deštivo a já si představuji, jak se pak všechno krásně zazelená. Nebo venku sněží, a doma je teplo. Když se vzbudím a nic mě nikde nebolí. Když cítím příval energie a na rtech se mi objeví úsměv…jen tak. Když si udělám dobrou snídani, když vyjdu ven, a nadechnu se svěžího vzduchu… když se sejdu s milými lidmi a společně vytvoříme něco, z čeho pak máme radost…Život je pro mě krásný, tajemný a plný dobrodružství!

Zdeněk Vencl

Organizace akcí

 

Zdeněk je ten, který vymýšlí a organizuje další zajímavé akce.

Miluji tanec ve všech jeho podobách. Tanec je pro mě spojení s přítomným okamžikem, divoká a něžná hra živlů, letmá i hluboká setkání, souznění a spojení, tichá studánka i hřmící veletok žhavé lávy. Tanec je hlas mého srdce.

Tanec je dynamická rovnováha mezi strukturovaností projektového manažera a plynutím tanečníka kontaktní improvizace. S pocitem, co všechno pro mě znamená tanec se snažím tvořit své běžné kroky i velké projekty.

 

Zdeňku, co pro Tebe osobně, znamená oslava života?

Tanec 🙂