fbpx

Šárka Nováková: Jak může vypadat osobní vize?

Již několik let nabízím celoroční koučinkové programy. Na začátku roku hledáme vizi, a v průběhu roku se k ní pravidelně vracíme. Zde jsou krátké příklady, jak taková vize může vypadat:

NA VŠECHNO MÁM DOST ČASU
Moje letošní vize 🙂 Píšu smajlík, protože pokaždé, když si jí připomenu, mám úsměv na tváři. Když mi přišla v tiché meditaci, na pár minut jsem se nahlas rozesmála.
Když mám dost času, mé buňky relaxují, svaly se uvolní a stres je pryč. Naopak, když spěchám, jsem zaťatá a podrážděná. Štěkám na partnera, mám kolem sebe nepořádek, a „nestíhám“ být v pohodě. Letos si tedy budu hrát s dostatkem času. Už za dva týdny vidím, jak se můj život začíná proměňovat. Například balení na víkend neproběhlo klasicky večer před odjezdem a ráno místo snídaně … což obvykle vyústí v partnerskou hádku před odjezdem, přesně jako to bývalo, když jsme jezdívali s našima k babičce. Ale hezky dva dny předem jsem si vyprala a roztřídila prádlo, snesla lyže z půdy, den předem jsem vynechala plánovanou práci a v čase kdy Tomáš hlídal Adama zabalila základ, a před odjezdem jen to nejnutnější. Snad poprvé jsme odjížděli s plně naloženým autem v plánovaný čas, v klidu, a já ještě půl hodiny byla s Adámkem na procházce a venčila psa! Wow. Těším se, co tahle vize ještě přinese!

BERU SI ZPĚT SVOU SÍLU 
Má vize před třemi lety. Byla jsem tak zvláštně „rozstřelená“. Jako by části mého těla a duše lítaly někde v prostoru, a já je potřebovala přivolat zpět k sobě. Vnitřně jsem pociťovala pocity ublíženosti, nespravedlnosti. Nepříjimala jsem sebe a svou situaci – jako žena jsem se cítila slabá a neschopná. Měla jsem za sebou léta touhy po miminku, pak těhotenství a potrat. Vize mi jasně ukázala, že je potřeba si vzít zpět do těla svou sílu a energii, a s tím i svou odpovědnost. Součástí mé cesty s touto vizí bylo i puštění a odevzdání své touhy po dítěti. Tehdy v Karlovce jsem to celé odevzdala, protože neštěstí z nenaplnění této vize mi sílu odebíralo. Cvičila jsem, soustředila se na sebe, naplánovala nové projekty. V dalším roce se narodil Adámek. 🙂

ŽIVOT SE MI IDEÁLNĚ SKLÁDÁ
Vize mého klienta. Větička připomínající důvěru v život. Celý rok žil s vědomím, že je vše pro jeho dobro. Když něco „nevyšlo“, třeba že mu těsně před nosem prodali skvělý byt, který chtěl, důvěřoval, že je to správně. Jen je třeba počkat na to ještě lepší! Tahle vize vylučuje stížnosti, nespokojenost a nedůvěru. Má sílu proměnit život v nekonečný tanec 🙂

S vizemi pracuji hlavně jednoduše. Je to pár slov, maximálně jedna věta, kterou „budete opakovat i když vás vzbudí ve 2 ráno“. Která se zapíše do vaší DNA a odtud bude působit i bez vašeho úsilí.

NENÍ TO NĚCO, ČEHO MUSÍME V BUDOUCNOSTI DOSÁHNOUT. 
Je to kvalita, se kterou ŽIJEME KAŽDÝ PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK 🙂

S láskou Šárka Nováková


Na semináři VIZE 2020 jsou ještě volná místa – www.artofbeing.cz/events/vize-2020-workshop-v-jurte