fbpx

Šárka Nováková: Štěstí se nedostavilo?

Mnoho z nás to zažilo, v různých podobách. Máme sen, pracujeme na jeho splnění, vynaložíme nemalé úsilí, dokonce dřeme do únavy. Pak se sen splní, máme co jsme chtěli. Třeba vysněnou práci, úžasné bydlení, vyděláváme hodně peněz, máme krásné tělo, dokonalou rodinu. Čekali jsme, že si oddechneme, že nás to naplní, že budeme mít hotovo. A říkáme si místo toho: a to je všechno? O tom je ten můj život?

Někdy se tohle stane proto, že ten sen, to přání, ta vize, nevycházela opravdu z hloubi naší bytosti, z našeho srdce. Byla to vize, kterou jsme zvolili, protože někde v nás je smutné a prázdné místo, které skrze splnění tohoto snu doufá v naplnění. V naplnění láskou a pozorností, kterou nám dá někdo jiný. Někdo, kdo nás bude mít rád, kdo nás konečně ocení, když budeme mít skvělou práci, dům se zahradou, dvě děti a vymakané tělo. Někdo, vůči komu jsme skrytě (nevědomě) loajální.

Protože kdybychom nebyli, a dělali to, co nás skutečně baví, co naše srdce vzrušuje, čím plane celá naše bytost, možná bychom byli nepochopeni, nemilováni, nebo dokonce zavrhnuti. Primárně rodiči, které si někdy ve své psyché nahrazujeme i partnerem, duchovním učitelem, společností, dětmi.

Kdysi v Indii mi kamarád ukazoval výkladovou kartu, na které byli dva oběšenci. V životě každého z nás může přijít okamžik, kdy se odpoutáme od představ a předurčení původní rodiny, a vstoupíme do vlastní síly, zodpovědnosti a dospělosti. Tím, že své rodiče jako na kartě symbolicky oběsíme, a tím ukončíme jejich nadvládu nad svými životy. Nadále je můžeme milovat, ctít, a být jim vděčni, a zároveň můžeme jejich dar života využít k tomu nejúžasnějšímu: být sami sebou a žít pro sebe, a zpívat svou vlastní píseň.

Ke zkoumání toho, co je ta vaše jedinečná píseň, vás zvu 26.1. do jurty na workshop VIZE 2020.

Více informací a přihlášení najdete ZDE

S láskou Šárka Nováková