fbpx
 

14.-21.srpna 2021

TANEČNÍ PRÁZDNINY s Oslavou Života

PRÁZDNINY PLNÉ TANCE S PŘÁTELI A RODINOU

PROTANČETE S NÁMI LÉTO!

 tanec * tanec  * tanec

 

sdílení v rodinkách * tanec pro dospělé a děti * taneční rituály pouze pro dospělé * oheň

 

nanuky, kafíčka a limonády * vegetariánská strava * odpoledne na dece a v kavárně

 

 děti v týpí * zpívání a malování * hry v přírodě * dobrodružství v lese

Láká vás to?

Přidejte se k nám!

 

Důležitou hodnotou, kterou uznáváme, je SVOBODA. Na prázdninách vás tedy nebudeme k ničemu nutit.

Je na vás, do jaké míry se zapojíte do vedeného programu, a jak moc se vám bude chtít jen tak odpočívat, polehávat či jezdit na výlety.

Počet míst je omezen. Tedy neváhejte a vyplňte formulář pro přihlášení. Své místo si rezervujete včasným zaplacením zálohy.

Máte-li speciální požadavky nebo dotazy, uveďte je prosím v přihlášce do pole Poznámky.

Věříme, že protipandemická opatření do srpna uvolní natolik, že se i letos budou Taneční Prázdniny opravdu konat. V případě, že by to nebylo možné, budeme samozřejmě zálohy vracet v plné výši.

 

Přihlášením souhlasíte s Podmínkami účasti na Tanečních prázdninách.

Odesláním přihlášky na Taneční Prázdniny 2021 zároveň potvrzujete svůj souhlas s touto Smlouvou o péči o dítě.

PROGRAM TANEČNÍCH PRÁZDNIN

Taneční prázdniny, to je jedna velká komunita dospělých a dětí.

I dospělí bez dětí, zamilované páry, singles, babičky, dědečci, tetičky a další členové rodiny jsou u nás vítáni a přijdou si na své. 

Znovu a znovu si potvrzujeme, že společné sdílení času a prostoru nás všechny obohacuje a propojuje. Aby se nám dobře bylo, o principech a pravidlech společného fungování se bavíme všichni dohromady v jednom kruhu.

Každé ráno zahájíme den společně, tancem a krátkým setkáním v kruhu. Část dne se rozdělíme na taneční program na sále pro dospělé a dětský program hravý a tvořivý převážně venku. Část dne necháme také plynout letně lahodně. Čeká nás také čas, kdy budeme společně tvořit, hrát si a blbnout na louce, malý i velcí, tlustí i tencí 🙂

Program pro dospělé

 

09:30 – 10:00               Ranní tanec pro děti a rodiče 

10:00 – 11:00                Setkání komunity, zahájení dne

11:00 – 13:00                Taneční 2-hodinovka

13:00 – 14:00                Oběd

14:00 – 18:00                Výlety, pikniky, koupání, spontánní tvoření

18:00 – 19:00                Večeře

 

19:00 – 22:00               Taneční večer,  ceremonie a rituály

22:00                             Noční klid

 

 

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

 

* CESTA TANČÍCÍHO SRDCE – abychom se otevřeli naší autentické a vášnivé přirozenosti, vyživili se láskou, radostí a propojili se.

 

* TRANZOVNÍ TANEC PŘEDKŮ – abychom znovunalezli a potvrdili svou sílu, moc, vizi a srdeční spojení s našimi těly a matkou Zemí.

 

* TVOŘIVÁ SETKÁNÍ SRDCÍ – abychom probudili umělce v nás, toho hravého vědomého tvořitele nebo tvořitelku, abychom žili smysluplně, plynule a dovedli skrze své pocity a vizi vyjádřit a žít to, po čem skutečně toužíme.

 

* VĚDOMÉ PAŘBY– Guy Barrington nám bude hrát abychom ožili, probudili se a oslavovali krásu, úžas, sílu a vášeň v našem společném tanci, který prožijeme jako tančící komunita.

 

*  VEČER PLNÝ ZÁBAVY – SPOLEČNÝ PROGRAM PRO VŠECHNY

Program pro děti

 

09:30 – 10:00               Ranní tanec pro děti a rodiče 

10:00 – 11:00                Setkání komunity, zahájení dne

11:00 – 13:00               Dětské tvořivé dílny, pohyb, hry v přírodě

13:00 – 14:00               Oběd

 

14:00 – 18:00               Volný čas s rodiči

18:00 – 19:00               Večeře

 

19:00 – 21:00               Večerní program

 

DVĚ SPOLEČNÁ ODPOLEDNE 

15:00 – 18:00                Sportovně – zábavné hraní pro děti a rodiče

15:00 – 18:00                Společné tvoření v krajině – „landHEart“

 

VĚK DĚTÍ A ROZDĚLENÍ DO SKUPIN

Minimální věk dětí pro účast na Tanečních Prázdninách jsou 3 roky. Vyzkoušeli jsme si, že mladší dětí nelze do programu integrovat. Pokud chcete přijet s dítětem mladším než 3 roky, je to možné, vezměte však prosím do úvahy, že se nemůže účastnit dětského programu a platí pro něj dětské ceny za ubytování a stravu.

 

DĚTI MAJÍ PROGRAM DLE VĚKU:

*  mladší děti  od min. 3 let – program připravujeme

*  starší děti  – dobrodružství v přírodě, objevování, posílení, spolu-práce – vedeno náčelníkem Petrem Diamantem

 

Děti budou hodně v kontaktu s přírodou, prožívat všemi smysly, rozvíjet se v přirozeném prostředí, ve společenství. Budou pracovat s přírodními materiály, tvořit a rozvíjet svou fantazii. V komunitě mají své místo, a zároveň mají pravidelné hry pouze se svými vrstevníky. Mimo program je zodpovědnost za chování dětí na rodičích!

ZODPOVĚDNOST A KOMUNITNÍ PRAVIDLA

Možná víte, možná nevíte – Taneční prázdniny se konají již popáté!
Poučili jsme se z minulých ročníků, vyzkoušeli si, když je něčeho moc a když je něčeho málo….a jsme moc rádi, že se je nám přáno a že i letošní Taneční Prázdniny na Buchově zůstanou. Protože je to krásné místo, jako dělané pro tanec, hry venku, procházky, venkovní ohně, lelkování v kavárně, pro bytí a spolu-tvoření ve společenství otevřených srdcí. Abychom se i nadále mohli na Buchov vracet, dáme letos větší prostor tomu, abychom společně více vnímali a byli ohledu-plní vůči živému i neživému, co nás obklopuje.

A JAK NA TO?

  • Bude nás maximálně 33 dospělých a 22 dětí.
  • Program bude pouze pro děti 3-leté a starší.
  • Domácí mazlíčky letos necháme doma!
  • Jsme tu pouze pro ty, kteří si zaplatí a přijedou si užít program – tedy ne pro dospělé, kteří nemají zájem nebo se nemohou účastnit programu (tuto možnost jsme museli uzavřít z důvodu kapacity centra Buchov).

 

Celá komunita se sejde na začátku a připomene si pravidla: 

  • že mobily nepoužíváme ve společných prostorech
  • že po 22hod dodržujeme noční klid, protože živé bytosti potřebují čas na odpočinek
  • že mimo program je zodpovědnost za chování dětí na rodičích

Komunita se sejde ještě v průběhu, abychom o tom jako spolu sdílíme prostor rozhodovali společně a byli spolu v otevřeném míru 🙂

 

Děkujeme, že do vytvoření takového společenství jdete s námi.

Počet míst je omezen. Tedy neváhejte a vyplňte formulář pro přihlášení. Své místo si rezervujete včasným zaplacením zálohy.

Máte-li speciální požadavky nebo dotazy, uveďte je prosím v přihlášce do pole Poznámky.

Věříme, že protipandemická opatření do srpna uvolní natolik, že se i letos budou Taneční Prázdniny opravdu konat. V případě, že by to nebylo možné, budeme samozřejmě zálohy vracet v plné výši.

 

Přihlášením souhlasíte s Podmínkami účasti na Tanečních prázdninách.

Odesláním přihlášky na Taneční Prázdniny 2021 zároveň potvrzujete svůj souhlas s touto Smlouvou o péči o dítě.

Průvodci tanečními prázdninami

Guy Barrington

 

Guy Barrington je dlouhodobě nejoblíbenějším průvodcem na festivalech Oslava Života, pro jedinečnou kombinaci silného spojení se spiritualitou a uzemnění v těle. Guy v České republice a mnoha dalších zemích Evropy vede výcvik pro Tvůrce a facilitátory, inspiruje a vede k otevřenosti, lásce, porozumění a akci.

 

„Již 15 let jsem jsem tanečním průvodcem. Studoval jsem šamanismus, práci se sny, posvátnou sexualitu, meditaci, léčení, práci s vnitřním dítětem, vyjednávací a komunikační dovednosti, mytologii, tvůrčí procesy, jsem učitelem Biodanzy. Také jsem otcem na plný úvazek v nepřetržitém výcviku Umění rodičovství. Jsem věčným studentem umění Lásky a ochotně jdu cestou vědomého, probuzeného žití vztahů.“

 

Naše Taneční Prázdniny jsou již tradiční událostí, vyrelaxovanou příležitostí obnovit spojení s kmenem, obnovit svou spontánnost společně v jedné komunitě. Je to prostor pro hraní si, tanec, zpívání písní u ohně, procházky v lese, spolu-bytí v jedné velké rodině. Moc se těším, až se v tomto prostoru s Vámi setkám.

KArolína a ZDEněk

 

ZDENĚK

Miluje tanec ve všech jeho podobách. Tanec je pro něj spojení s přítomným okamžikem, divoká a něžná hra živlů, letmá i hluboká setkání, souznění a spojení, tichá studánka i hřmící veletok žhavé lávy. Tanec je hlas jeho srdce.

Taneční Prázdniny v sobě spojují to, co v životě miluji nejvíc: tanec, spolu-tvoření s mou Ženou, setkání s přáteli, bytí v přírodě pod širým nebem, podporování spolu-bytí v komunitě dospělých a dětí, prožívání sebe ve službě v pohodovém plynutí a radosti…

 

KAROLÍNA

Inspiruje hloubkou svého poznání a jemností svého vnímání. Připravuje, drží a podporuje fyzický a jemnohmotný prostor pro tanec, pro poznání sebe sama. Vědomým dotykem, plnou přítomností a laskavostí provází druhé při jejich cestách poznání. Ze svých dlaní nabízí DobroTY.

Proč Taneční Prázdniny? Protože miluju Být součástí JednoTY pole, které přináší tvoření s lidmi, protože spojení tanec a Buchov je dokonalý, protože propojovaní malých a velkých, odpočinku a tvorby, východu a západu, …. a dalších „elementů“ je součástí mého Bytí.

Tomáš Skot

Pracuji již 21 let jako sochař a truhlář. V Proseči vedu kroužek pro děti Systema, dle konceptu, který propojuje bojové umění s metodikou Empower The Child, které se vyznačuji tím, že jsou nesoutěživé.

Naopak učí děti navzájem si pomáhat, být ohleduplnými k slabším, mladším či nemocným kamarádům. Ve hře je dítě naplno přítomné a dovoluje si prožít radost a uvolnění. Kromě toho se navíc učí týmové spolupráci, odvaze, důvěře, přebírání iniciativy a zdravého sebevědomí.

Pořádám také pravidelné i občasné semináře na téma: „Jak si rozumět“, kde se cvičí Čchi kung a principy Systemy v běžném životě. Je mi 45 a mám 4 děti. Žiji převážně v Slovenském krasu v obci Brdarka, kde děláme také setkání s dětmi i rodiči včetně rodinných táborů, setkání s podtitulem „s duší v akci“.

Lucie Žilkayová

Narodila jsem se v malém městečku Brumov-Bylnice v Bílých Karpatech. Procházky po kopcích, práce na loukách, polích a lesích mi poskytly dobrou základnu pro mou zálibu k pohybu, akrobacii a tanci. 

S dětmi pracuji tak, abychom společně prozkoumávali přirozenou, spontánní a autentickou kreativitu, hledali místo, z něhož vytvoříme, to jedinečné. ,,Vidím“ děti, oni to vědí a ,,vidí“ mě. Odtud komunikujeme a tvoříme.

Vnímám také, že u dětí rozvíjení lásky k pohybu, hře a lidským setkáváním, vytváří skvělou základnu pro dobrý pocit v těle, stabilní naladění v srdci, na instinkty a intuici, odkud pak vycházejí zdravá životní rozhodnutí.

A tým Oslavy Života

ÚČASTNÍCI TANEČNÍCH PRÁZDNIN S GUYEM ŘÍKAJÍ…

„Nejlepší chvíle jsou ty, kdy děláme, co milujeme, s těmi, které milujeme. Takové jsou a budou Taneční Prázdniny.“

účastník Tanečních prázdnin 2017

„Je to příjemně strávený čas s dětmi. Program je zábavný a na své si tam přijdou jak děti tak dospěláci. Je tam spousta zajímavých a inspirativních lidí.“

účastník Tanečních prázdnin 2020

„Je to radostné spolubytí v nádherném prostředí uprostřed přírody. Děti vytvoří sehranou smečku a jsou šťastné. Rodiče se můžou rozmazlovat v čajovně i na programu, podle svých preferencí a chutí. Určitě doporučuji.“.

Jana, účastníce Tanečních prázdnin 2019

„Pojeď! Nejlepší způsob jak strávit prázdninový týden spolu s dětmi a zároveň mít čas i sama na sebe. Skvělá parta zaručena!“

 Šárka K., účastnice Tanečních prázdnin 2020

„Vše v pozvánce odpovídá tomu, co vás čeká. Tak jestli souzníte, jeďte 🙂 Krásné respektující a zábavné prostředí.“

účastník Tanečních prázdnin 2020

UBYTUJE A HOSTÍ NÁS

CENTRUM BUCHOV

257 07, POSTUPICE U BENEŠOVA

Stylová usedlost v osadě Buchov se nachází uprostřed polí a lesů v Kraji blanických rytířů mezi Benešovem a Vlašimí na dohled od bájné hory Blaník. Usedlost je stará asi 200 let. V letech 2003 a 2008 byla rekonstruována a nyní slouží jako rodinné turistické ubytování a centrum pro pobytové akce zaměřené na osobní rozvoj. 

A SLADKOU NOVINKOU JE LásKAvárna

Karolína a Karolína budou nabízet dobroTY malým i velkým 🙂 www.kavarnakarolina.czwww.dobroty-karolina.cz

CENA, UBYTOVÁNÍ A STRAVA

CENA TANEČNÍCH PRÁZDNIN  – 4.900KČ ZA DOSPĚLOU OSOBU A 1.900KČ ZA DÍTĚ.

Ubytování a strava se platí zvlášť.

CENA UBYTOVÁNÍ A STRAVY DOSPĚLÁ OSOBA

 

VEGETARIÁNSKÁ STRAVA – 400Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ v pokoji – 350Kč/osobu/den  

UBYTOVÁNÍ ve společné místnosti na matraci – 250Kč/osobu/den

UBYTOVÁNÍ ve stanu, karavanu – 150Kč/osobu/den

CENA UBYTOVÁNÍ A STRAVY DÍTĚ

 

VEGETARIÁNSKÁ STRAVA – 200Kč/dítě /den
UBYTOVÁNÍ v pokoji – 290Kč/dítě/den   
UBYTOVÁNÍ ve společné místnosti na matraci – 190Kč/dítě/den
UBYTOVÁNÍ ve stanu, karavanu – ZDARMA

Na pokojích jsou pohodlné postele s povlečením. K dispozici jsou 2-, 3- a 4-lůžkové pokoje. Na některé pokoje si lze vzít vlastní postýlku nebo matraci pro dítě zdarma.

Při ubytování ve společné místnosti je k dispozici 6 až 8 matrací s prostěradlem v jednom větším pokoji. Nutno si přivézt vlastní spacák. Na tyto pokoje ubytováváme primárně dospělé, děti pouze výjimečně a pouze starší děti ca od 8 let.

Stany lze postavit v bezprostřední blízkosti centra. V centru lze samozřejmě využít toalety a sprchy. Po celou dobu bude k dispozici prostor čajovny, kde si lze zakoupit občerstvení, limonády, dobroty. Základní nápoje (vody, čaje) jsou v ceně stravy.

Podle vašich požadavků uvedených v registraci se vynasnažíme uspokojit potřeby vaší rodiny a poskytnout vhodné ubytování. Ozveme se vám a potvrdíme, zda bylo možné splnit vaše přání. Kapacita centra je velmi omezená, tak bohužel nemůžeme splnit přání všech. 

PŘIDEJTE SE A PROTANČETE S NÁMI LÉTO!

Počet míst je omezen. Tedy neváhejte a vyplňte formulář pro přihlášení. Své místo si rezervujete včasným zaplacením zálohy.

Máte-li speciální požadavky nebo dotazy, uveďte je prosím v přihlášce do pole Poznámky.

Věříme, že protipandemická opatření do srpna uvolní natolik, že se i letos budou Taneční Prázdniny opravdu konat. V případě, že by to nebylo možné, budeme samozřejmě zálohy vracet v plné výši.

 

Přihlášením souhlasíte s Podmínkami účasti na Tanečních prázdninách.

Odesláním přihlášky na Taneční Prázdniny 2021 zároveň potvrzujete svůj souhlas s touto Smlouvou o péči o dítě.

ZLEPŠETE SI VZTAH K PENĚZŮM

Stáhněte si 6-minutové video, ve kterém Guy Barrington popisuje zákony hojnosti.

Pochopte svůj vztah k penězům díky praktickému cvičení.

Bežně jsou takové promluvy součástí workshopů Oslavy Života,

nyní jí může dostat každý, kdo odebírá naše novinky.