fbpx
 

TÝM OSLAVY ŽIVOTA

Šárka Kmochová

Stavební kámen Oslav Života

 

Šárka je ta, která stála u zrodu a bez které by to jednoduše nešlo.

Miluji osobní, intimní, blízký kontakt s druhými. Možná proto, že v naší rodině jsme si o emocích, vnitřních prožitcích a intimních záležitostech nepovídali, a prostor byl dáván spíše pragmatismu a praktičnosti. Teď v dospělosti jsem objevila krásu jemnosti a plynutí, a stává se ze mě více citlivá a zranitelná žena. Pracuji méně, navštěvuji méně workshopů .. zato více jezdím na koni, chodím do přírody. Přestěhovala jsem se na malou vesničku, žiju klidněji, starám se o domov … Práce a užívání si už není to jediné, co můj život naplňuje .. i když rebelka a iniciátorka ve mě stále silně žije a přináší mi do života mnoho živosti a potěšení. Bez ní by to prostě nebylo ono!

 

Ze své rodiny čerpám organizační a podnikatelské nadání, sebevědomí a schopnost se o sebe postarat, přesvědčení, že vše lze zvládnout – jen je potřeba zjistit jak. Díky těmto vlohám se mi podařilo realizovat projekty, které mění životy. Slyšela jsem, že prý do 33 let člověk čerpá, užívá si, zkouší a experimentuje, aby po 33. roce života mohl dávat a vracet. Sama v sobě teď prociťuji tento přerod, objevuji co je to pokora a vděčnost, klid a moudrost.

 

Šárko, co pro Tebe osobně, znamená oslava života?

Odpověď na tuto otázku se průběžně mění: před pár lety oslavovat život znamenalo říkat ANO všemu, co život přinese, žít všechny jeho barvy naplno a nenechat se svazovat předsudky a paradigmaty. Dnes oslavovat život pro mě znamená přijmout, vychutnat a naplno prožít vše, co život přináší: s důrazem na naši schopnost žít s otevřeným srdcem. Neztrácet pokoru, citlivost a laskavost, když prožíváme největší úspěchy a extáze, a zůstat v lásce a neuzavírat se životu, když procházíme bolestí a frustrací.

Jana Uhliarová

Finance a čísla

 

Jana je ta bez které bychom se ničeho nedopočítali.

Pár těžských chvilek v životě mě přivedlo nejdříve ke Kinezilogii One Brain a posléze k tantře. Pohyb mezi lidmi podobného smýšlení a naladění se mi moc líbí, takže jsem se začala aspoň malou troškou zabývat pomocí s administrativou nebo organizací ruzných seminářů. Podílím se na organizaci kurzů Andrewa Barnese v ČR, Jayanandy a administrativní pomoci pro Art of Being Alana Lowena.

 
Konečně jsem pochopila, že život je velký dar a stále jsem překvapována, co všechno mi přináší, když se dívám, poslouchám a taky vidím a slyším. Posílá mi krásná setkání a spoustu báječných okamžiků a možností.
Jani, co pro Tebe osobně, znamená oslava života?

Užívat a prožívat všechny barvy života. Někdy je to krásné, někdy těžší, ale brát každý okamžik jako zázrak, chápat, že i to ne úplně jednoduché prostě k životu patří, že nejsem ten chudák, kterému se zase něco děje, a brzy přijdou zase ty lepší dny.

Konečně si dovoluju více plynout a projekty nebo práci, kterou nedělám s nadšením a zápalem začínám pouštět. Snažim se obklopovat jen lidmi, se kterými je mi dobře, pobývat více venku na sluničku, u moře, prostě “Oslavovat život” v té jeho každodenní jednoduché podobě.

Barbora Vršanová

Web a sociální sítě

 

Baruška je ta, díky které komunikujeme ze světem.

Žiji svůj život tak, jak nejlépe umím. Jako většina z nás jsem si v životě prošla trápením a životními maléry. Abych přežila a zapadla, naučila jsem se přizpůsobovat, a to hlavně odpojením od svých emocí. Před 4 roky jsem se vydala na cestu sebepoznání. Tato cesta mi přinesla velikou svobodu, radost a uvolnění. Zjistila jsem, že moje vnitřní nastavení ovlivňuje to, co dělám a jak se ke mě vztahuje okolní svět. Učím se věřit ve své schopnosti, méně spěchat a více si užívat všechnu tu krásu a lásku, kterou život nabízí. Miluji jaro, slunce, vodu, smích, rozzářené oči, chodit bosky v trávě, setkávat se s přáteli u dobrého jídla, pohyb a chvilky pro sebe.

 

Baru, co pro Tebe osobně, znamená oslava života?

Oslava života znamená pro mě říkat životu ANO s otevřeným srdcem a otevřenou myslí. Žít život na plno a užívat si ho ve všech jeho barvách a vůních. Radovat se z každého dne, který smím prožít, z každého setkání. Být vděčná za všechny události, které mě přišli inspirovat a poučit. Nebát se dávat větší rozměr svým snům.

Jíst, tančit, meditovat, radovat se a milovat 🙂

Irenka Vejmelková

Organizace akcí

 

Irenka je ta, která vymýšlí další a další zajímavé akce.

V pubertě jsem byla přesvědčená, že život končí někdy po třicítce, protože pak už je člověk starý a není pro co žít. V šedesáti si píšu nekonečné seznamy věcí, které určitě stojí za to ještě prožít a diář mi nestačí…vím už, že není nekonečný. A tak většinou každé ráno vstávám s pocitem upřímné vděčnosti, že je tu další den.

Po mnohaletém pracovním kolotoči se mi s ukončením pracovní kariéry otevřela spousta možností, o kterých jsem dříve mohla jen snít. Postupně jsem objevila Osha, Tolleho, Zelanda, tantrickou jógu Mohendžodáro, Umění být, meditace a s nimi svět lidí, kteří když řeknou „drahá, objímám tě, s láskou, chci, děkuji, teď ne…“ tak to tak opravdu myslí.

 

Miluji život… cestování, rockovou hudbu, spontánní tanec, les a rozkvetlou louku, hrady a zříceniny, šnorchlování a teplé moře… Jsem nekonečně vděčná za všechno, co mi můj život přinesl a z čeho dnes  mohu čerpat. Učím se umění zastavit se a jen tak chvíli být…mám pocit, že mi to stále ještě moc nejde.

Uvědomuji si tu nekonečnou spoustu manipulací, kterým jsme neustále vystavováni a hledám cestu, jak se od nich osvobodit, jak se dostat pod povrch věcí a přesvědčení. Moc ráda pracuji na projektech, které tomu napomáhají, baví mě to a dává mi to smysl.

 

Irenko, co pro Tebe osobně, znamená oslava života?

Oslava života je pro mě radost a vděčnost…když se ráno probudím, venku zpívají ptáci a svítí sluníčko. Nebo je deštivo a já si představuji, jak se pak všechno krásně zazelená. Nebo venku sněží, a doma je teplo. Když se vzbudím a nic mě nikde nebolí. Když cítím příval energie a na rtech se mi objeví úsměv…jen tak. Když si udělám dobrou snídani, když vyjdu ven, a nadechnu se svěžího vzduchu… když se sejdu s milými lidmi a společně vytvoříme něco, z čeho pak máme radost…Život je pro mě krásný, tajemný a plný dobrodružství!

Zdeněk Vencl

Organizace akcí

 

Zdeněk je ten, který vymýšlí a organizuje další zajímavé akce.

Miluji tanec ve všech jeho podobách. Tanec je pro mě spojení s přítomným okamžikem, divoká a něžná hra živlů, letmá i hluboká setkání, souznění a spojení, tichá studánka i hřmící veletok žhavé lávy. Tanec je hlas mého srdce.

Tanec je dynamická rovnováha mezi strukturovaností projektového manažera a plynutím tanečníka kontaktní improvizace. S pocitem, co všechno pro mě znamená tanec se snažím tvořit své běžné kroky i velké projekty.

 

Zdeňku, co pro Tebe osobně, znamená oslava života?

Tanec 🙂